Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Winter Foursomes Knockout 2009-2010

Winter Foursomes Finalists
                                  The 2009-2010 Finalists:- 
                 From Left: LInda Rogers & Chris Bodey (Hazlemere)
                      Eve Mandry & Sue Clutterbuck (Ellesborough)

                
For report and photo of the 2010 Final:- Click Here

Click here  for last year's results 

PLEASE NOTE:- Due to the bad weather an extension has been given for the Third Round matches:- for details
go to the "Winter Foursomes Update" article in the "Latest News" section on the "HOME" page. 

First Round:
To be played by
3rd November
Second Round:
To be played by
8th December 
Third Round:      
To be played by
19th January
Semi Final:        
To be played by
6th March

Final:  Played on 19th
March at Lambourne
teeing off at 10.00am 

Winners:        

      
. * Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)
Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)

Pat Scotter &
Regitta Jensen
(Ellesborough)

Sue Clutterbuck
& Eve Mandry
(Ellesborough)
Sue Clutterbuck
& Eve Mandry
(Ellesborough)

    4 & 2
.
* Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
Mary Taylor &
Pam Willis
(Gerrards Cross)
Pat Scotter &
Regitta Jensen
(Ellesborough)

Pat Scotter &
Regitta Jensen
(Ellesborough)

* Pat Scotter &
Regitta Jensen
(Ellesborough)
* Carolyn Gill &
Sara Fewster
(Beaconsfield)
* Bernie Howe &
Elaine Harrison
(Buckingham)
* Fran Sturrock &
Lorraine Scevity
(Flackwell Heath)
Fran Sturrock &
Lorraine Scevity
(Flackwell Heath)
Maura Spencer &
Rona Barford
(Lambourne)
* Maura Spencer &
Rona Barford
(Lambourne)
* Sue Clutterbuck &
Eve Mandry
(Ellesborough)

 

Sue Clutterbuck &
Eve Mandry
(Ellesborough)

* Lois Shoosmith
& Renate Purdy
(Ellesborough)
* Sue Clutterbuck
& Eve Mandry
(Ellesborough)
Sue Clutterbuck &
Eve Mandry
(Ellesborough)
Susan Pringle &
Lorraine Matthews
(Lambourne)
Stella Haigh &
Mila Spray
(Harleyford)
* Lynda Hilton &
Patricia Fish
(Lambourne)
Lynda Hilton &
Patricia Fish
(Lambourne)
* Lynda Hilton &
Patricia Fish
(Lambourne)
* Derys Gingell &
Andrea Sims
(Burnham B'ches)
Derys Gingell &
Andrea Sims
(Burnham Beeches)

Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)

Gilly Brewer &
Louise Cosslett
(H'wood Downs)
* Julie Phillips &
Angie Timpson
(Lambourne)
Susie Turner &
Ros Warren
(Harewood Downs)
Christine Bodey &
Linda Rodgers
(Hazlemere)

 

 

 

 

 

Chris Bodey &
Linda Rodgers
(Hazlemere)
            w/o

* Julie Phillips &
Angie Timpson
(Lambourne)
* Susie Turner &
Ros Warren
(H'wood Downs)
Susie Turner &
Ros Warren
(Harewood Downs)
Donna Caldwell &
Lesley Calhoun
(Gerrards Cross)
Sarah Hocking &
Catherine Rowley
(Harleyford)
Christine Bodey &
Linda Rodgers
(Hazlemere)
* Christine Bodey &
Linda Rodgers
(Hazlemere)
* Christine Bodey
& Linda Rodgers
(Hazlemere)
* Diane Wilson &
Kathryn Connolly
(Denham)
xxxxxxxxxxxxx
Pat Milliner &
Lucy Morris
(H'wood Downs)
Sue McKeon &
Clare Wilson
(Gerrards Cross)

Sue McKeon &
Clare Wilson
(Gerrards Cross)
               w/o

Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)

 

* Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)

* Janet Beal &
Sally Darby
(Beaconsfield)
* Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)
Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)
Evelyn Wand &
Irene Toyne
(Woburn)
Veronica Boulter
& Mo Dawson
(Buckingham)
Maria Brown &
Bente Gregory
(Burnham Beeches)

 



* Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)  
              w/o

 

* Maria Brown &
Bente Gregory
(Burnham B'ches)
. * Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)
.

(* denotes Home venue)

WINNERS 2008-2009:  Maura Spencer & Rona Barford (Lambourne)

RUNNERS-UP:  Carola Babcock & Kirsten Hojgaard (Harleyford)