Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Winter Foursomes Knockout 2011 - 2012

 The winners of the winter Foursomes with the County Captain
The 2011-2012 Winners with Sue Lee, County Captain
From Left:- Jane Wetherall & Julia Gallagher (Woburn)


For report and photo of the 2012 Final:- Click Here

Click here for last year's results

First Round:
To be played by
30th October
Second Round:
To be played by
27th November
Third Round:
To be played by
8th January
Fourth Round:
To be played by
5th February
Semi Final:
To be played by
4th March

Final:
Played on Thursday
29th March on
The Rothschild
Course, Mentmore

Winners:

. Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)
* Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)
* Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)

* Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)

Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)

 


Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)
6 & 5


* Sue Caley &
Jo Harrison
(Wavendon)

Suse Muir-Browne
& Elaine Fraser
(Harleyford)
* Sue Caley &
Jo Harrison
(Wavendon)
. * Susan Pringle &
Rosemary Herbert
(Lambourne)

Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)
(w/o)

. Jane Wetherall
& Julia Gallagher
(Woburn)
. Gill Goddard &
Gill Clatworthy
(Lambourne)
* Gill Goddard &
Gill Clatworthy
(Lambourne)
Gill Goddard &
Gill Clatworthy
(Lambourne)
. * Teddy Bevan &
Christine Bishop
(Magnolia Park)
. * Jennifer Caddel
& Cheryl Ashlee
(Woburn)
Jennifer Caddel
& Cheryl Ashlee
(Woburn)
. Bernadette Howe
& Elaine Harrison
(Buckingham)
. Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)
* Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)
Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)

Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)

. * Sue Clutterbuck
& Eve Mandry
(Ellesborough)
. * Susan Wright
& Hilary Hasler
(Mentmore)
Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
. Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
. Annie Allen &
Yvette Elmore
(Stoke Park)
* Liz Keens &
Julie Monk
(Gerrards Cross)
* Liz Keens &
Julie Monk
(Gerrards Cross)
. * Liz Keens &
Julie Monk
(Gerrards Cross)
Anne Marie Bussley
& Sue Homola
(Datchet)

* Fran Sturrock &
Lorraine Scevity
(Flackwell Heath)
* Fran Sturrock &
Lorraine Scevity
(Flackwell Heath)

Fran Sturrock &
Lorraine Scevity
(Flackwell Heath)

. Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)
. * Julie Kinchin &
Fiona Scrimgeour
(Gerrards Cross)
Julie Kinchin &
Fiona Scrimgeour
(Gerrards Cross)
Julie Blake
& Judith Ker
(Harewood Downs)
Catherine Rowley
& Michele Lowden
(Harleyford)

Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)

Julie Butterworth
& Karen Cobb
(Harewood Downs)

* Mo Dawson &
Diane Hofman
(Buckingham)
Julie Butterworth
& Karen Cobb
(Harewood Downs)
. * Julie Blake
& Judith Ker
(Harewood Downs)
* Julie Blake
& Judith Ker
(Harewood Downs)
. Sue Beresford &
Carolyn Plaistowe
(Harewood Downs)
. Pat Milliner &
Lucy Morris
(Harewood Downs)
Ruth Rooley
& Beryl Owens
(Stoke Park)
* Catherine Rowley
& Michele Lowden
(Harleyford)
. * Ruth Rooley
& Beryl Owens
(Stoke Park)
. * Catherine Rowley
& Michele Lowden
(Harleyford)
* Catherine Rowley
& Michele Lowden
(Harleyford)
. Mila Spray &
Lisa Holloway
(Harleyford)
. Angie Timpson
& Gill Wilson
(Lambourne)
* Angie Timpson
& Gill Wilson
(Lambourne)
Diane Wilson &
Kathryn Connolly
(Denham)


* Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)

. * Maura Spencer
& Rona Barford
(Lambourne)
. Diane Wilson &
Kathryn Connolly
(Denham)
Diane Wilson &
Kathryn Connolly
(Denham)
. * Gilly Brewer &
Dianne Bellass
(Harewood Downs)
. Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)
Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)

 


* Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)

. * Jackie Edwards &
Carol Montgomery
(Lambourne)
Debbie Retallick
& Sheila Cadge
(Weston Turville)

* Pam Willis
& Mary Taylor
(Gerrards Cross)
Pam Willis
& Mary Taylor
(Gerrards Cross)
* Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)
. * Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)

(* denotes Home venue)

WINNERS 2010-2011: Claire Wilcox (Burnham Beeches) & Sarah Hocking (Harleyford)

RUNNERS-UP: Jane Wetherall & Julia Gallagher (Woburn)