Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Winter Foursomes Knockout 2010-2011


2010-11 Winter 4sms Finalists
The Finalists  -  From Left:-
Claire Wilcox (Burnham Beeches) & Sarah Hocking (Harleyford)
Runners-up - Jane Wetherall & Julia Gallagher (Woburn)


For report and photo of the 2011 Final:- Click Here

Click here for last year's results

First Round:
To be played by
3rd November
Second Round:
To be played by
8th December
Third Round:
To be played by
19th January
Semi Final:
To be played by
6th March

Final: Played at
Mentmore Golf Club
(Rosebery Course)
on 18th March
teeing off at 10.30

Winners:

. Pat Scotter &
Regitta Jensen
(Ellesborough)
* Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)

Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)

Jane Wetherall &
Julia Gallagher
(Woburn)
Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)
2 & 1
.
Christine Bodey &
Gill Redman
(Hazlemere)
* Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)
* Ayala Wilkinson &
Gill Cunningham
(Lambourne)
Jo Pellew &
Clare Fulton
(Woburn)
June Winter
& Lin Ives
(Flackwell Heath)
Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)
* June Winter &
Lin Ives
(Flackwell Heath)
Lynda Hilton &
Patricia Fish
(Lambourne)
* Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)
w/o
* Nicky Ewart &
Dot Kelleher
(Denham)
Gilly Brewer &
Lina McKenna
(Harewood Downs)
Jane Wetherall &
Julia Gallagher
(Woburn)
* Jane Wetherall &
Julia Gallagher
(Woburn)

* Jane Wetherall &
Julia Gallagher
(Woburn)

* Jane Wetherall &
Julia Gallagher
(Woburn)
* Lorraine Scevity &
Fran Sturrock
(Flackwell Heath)
* Lorraine Scevity &
Fran Sturrock
(Flackwell Heath)
Maura Spencer &
Rona Barford
(Lambourne)
Debbie Retallick &
Sheila Cadge
(Weston Turville)
* Debbie Retallick &
Sheila Cadge
(Weston Turville)
Julie Phillips &
Angie Timpson
(Lambourne)
* Sue Carroll &
Carol Grant
(Gerrards Cross)
* Pam Willis &
Mary Taylor
(Gerrards Cross)

Julie Phillips &
Angie Timpson
(Lambourne)

Julie Phillips &
Angie Timpson
(Lambourne)
* Donna Caldwell &
Lesley Calhoun
(Gerrards Cross)
Donna Caldwell &
Lesley Calhoun
(Gerrards Cross)
* Bernadette Howe
& Elaine Harrison
(Buckingham)
* Bernadette Howe
& Elaine Harrison
(Buckingham)
w/o

Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)

Pat Milliner &
Lucy Morris
(Harewood Downs)
* Bernadette Howe &
Elaine Harrison
(Buckingham)
* Bernadette Howe
& Elaine Harrison
(Buckingham)
Ruth Roley &
Beryl Owens
(Stoke Park)
* Sue Caley &
Debbie Pollard-Barns
(Wavendon)
* Susan Pringle &
Lorraine Matthews
(Lambourne)
w/o
Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)
Susan Pringle &
Lorraine Matthews
(Lambourne)
Sue McKeon &
Janet Beal
(Gerrards Cross)
Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)
* Gail Sharp &
Judith Arnold
(Gerrards Cross)
Susie Turner &
Ros Warren
(Harewood Downs)
* Joan Somerville &
Sandra Saary
(Burnham Beeches)
* Joan Somerville &
Sandra Saary
(Burnham Beeches)

Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)

* Joan Somerville &
Sandra Saary
(Burnham Beeches)
* Diane Wilson &
Kathryn Connolly
(Denham)
Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
Phillipa Cook &
Sue Ashworth
(Woburn)
Lois Shoosmith &
Renate Purdy
(Ellesborough)
* Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)

 


Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)

* Claire Wilcox &
Sarah Hocking
(Harleyford)
Sue Clutterbuck &
Eve Mandry
(Ellesborough)
Annie Allen &
Kazuko Nomura
(Stoke Park)
* Annie Allen &
Kazuko Nomura
(Stoke Park)

(* denotes Home venue)

WINNERS 2009-2010:  Sue Clutterbuck & Eve Mandry (Ellesborough)

RUNNERS-UP:  Chris Bodey & Linda Rodgers (Hazlemere)