Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Rose Bowl 2011


Rose Bowl Winner
The Rose Bowl Winner, Anne Worby receiving the trophy from County President, Margaret Maisey


Click Here for report and photos of 2011 Summer Knockout Finals

Click Here for previous year's results


First Round:
To be played between
1st April & 22nd May
Second Round:
To be played by
26th June
Third Round:
To be played by
31st July
Semi Final:
To be played by
4th September

Final: Played on
Monday 19th September
at Beaconsfield Golf Club

Winner:


. Anne Worby
(Stoke Park)
* Anne Worby
(Stoke Park)
Anne Worby
(Stoke Park)

Anne Worby
(Stoke Park)

Anne Worby
(Stoke Park)

4 & 3

.
* Adele Berthet
(Magnolia Park)
* Adele Berthet
(Magnolia Park)
Susan Homola
(Datchet)
* Tricia Barker
(Lambourne)
* Tricia Barker
(Lambourne)
Tricia Barker
(Lambourne)
Amalie Studer
(Stoke Park)
Barbara Briggs
(Stoke Park)
Fiona Robb
(Buckingham)
* Fiona Robb
(Buckingham)
. * Margaret Gilbert
(Datchet)
Margaret Gilbert
(Datchet)
* Ruth Rooley
(Stoke Park)
.
* Afric McCarter
(Aylesbury G.C.)
Afric McCarter
(Aylesbury G.C.)
Sue Parker
(Ellesborough)
* Kristina Collins
(Harleyford)
* Kristina Collins
(Harleyford)
* Ruth Rooley
(Stoke Park)
Val Rodger
(Whiteleaf)
. Ruth Rooley
(Stoke Park)
.
. * Julie Blake
(Harewood Downs)
* Jil Stein
(Stoke Park)
* Sally Harborne
(Whiteleaf)
Sally Harborne
(Whiteleaf)
.
Jil Stein
(Stoke Park)
Jil Stein
(Stoke Park)
* Jane Rigby-Fielder
(Whiteleaf)
* Sue Goodger
(Wavendon)
* Pamela Flint
(Lambourne)
Sally Harborne
(Whiteleaf)
Pamela Flint
(Lambourne)
. Sally Harborne
(Whiteleaf)
.
* Diane Harman
(Datchet)
* Ann Dite
(Magnolia Park)
Judith Ker
(Harewood Downs)
Judith Ker
(Harewood Downs)
Ann Dite
(Magnolia Park)
* Meg Williamson
(Lambourne)
Judith Ker
(Harewood Downs)
Judith Ker
(Harewood Downs)
Carol Gray
(Magnolia Park)
Karen Guest
(Stoke Park)
* Karen Cobb
(Harewood Downs)
* Karen Guest
(Stoke Park)
. * Karen Cobb
(Harewood Downs)
.

N.B. * denotes / will denote Home venue