Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Rose Bowl 2009

Rose Bowl Finalists
          The Rose Bowl Finalists with County Captain, Sue Beresford:
           From Left:- Julie Butterworth and winner Rosemary Mitchell 

Click Here for report and photos of 2009 Summer Knockout Finals

First Round:
To be played
between 4th April
& 18th May

Second Round:
To be played
by 28th June

 

Third Round:
To be played
by 3rd August

 

Semi Final:
To be played by
13th September

Final: Played at
Beaconsfield on
Wednesday 16th
September. Tee
off at 9.30am.

Winner:



. * Gill Clatworthy
(Lambourne)
* Julie Butterworth
(Harewood Downs)
Julie Butterworth
(Harewood Downs)
Julie Butterworth
(Harewood Downs)
Rosemary Mitchell
(Lambourne)
.
. Julie Butterworth
(Harewood Downs)
.
. Margaret Gilbert
(Datchet)
Margaret Gilbert
(Datchet)
.
* Lesley Hunt
(Wexham Park)

* Jane Owen
(Lambourne)

Jane Owen
(Lambourne)
* Sue Carroll
(Gerrards Cross)
Sue Carroll
(Gerrards Cross)
Sue Carroll
(Gerrards Cross)
* Sue Carroll
(Gerrards Cross)
Marian Peach
(Huntswood)
Joanne Harrison
(Wavendon)
* Sally Harbourne
(Whiteleaf)
* Sally Harbourne
(Whiteleaf)
Sally Stobie
(Weston Turville)
Sally Stobie
(Weston Turville)
* Irene Gregory
(Datchet)
* Mary Smit
(Woburn)
* Tracey Searson
(Harewood Downs)
* Irene Gregory
(Datchet)
Irene Gregory
(Datchet)
* Pamela Flint
(Lambourne)
* Diane Gilbert
(Huntswood)
* Di Gilbert
(Huntswood)
Meg Williamson
(Lambourne)

 

 

 

Rosemary Mitchell
(Lambourne)

Diane Gilbert
(Huntswood)
Andrea Vanner
(Gerrards Cross)
Andrea Vanner
(Gerrards Cross)
* Kim Macgreevy
(Stoke Park)
Meg Williamson
(Lambourne)
* Meg Williamson
(Lambourne)
Meg Williamson
(Lambourne)
* Hettie Wolff
(Wavendon)
* Valerie Rodger
(Whiteleaf)
Val Rodger
(Whiteleaf)
Jean Dougan
(Huntswood)
Veronika Carrington
(Wavendon)

Tricia Barker
(Lambourne)

Rosemary Mitchell
(Lambourne)

 

Rosemary Mitchell
(Lambourne)

* Tricia Barker
(Lambourne)
. Rosemary Mitchell
(Lambourne)
.
. Jackie Edwards
(Lambourne)
Jackie Edwards
(Lambourne)
.
. * Gillian Heseltine
(Harewood Downs)
.

( * Denotes Home venue of match - for venues in the subsequent rounds please refer to the Rules)

N.B.  This competition is in its inaugural year