Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Challenge Cup 2011

Challenge Cup Finalists
The 2011 Challenge Cup Finalists with Margaret Maisey, the County President
From left:- Winner, Andrea Vanner and Runner-up, Carolyn Howell


Click Here for report and photos of 2011 Summer Knockout Finals

Click Here for previous years' results


Preliminary Round:
To be played by
1st May
First Round:
To be played between
1st April & 29th May
Second Round:
To be played by
3rd July
Third Round:
To be played by
7th August
Semi Final:
To be played by
4th September

Final: Played on
Sunday 23rd October
at Mentmore G.C.

Winner:


. * Denise Goodacre
(Lambourne)

* Sarah Hocking
(Harleyford)

* Andrea Vanner
(Gerrards Cross)

* Andrea Vanner
(Gerrards Cross)

Andrea Vanner
(Gerrards Cross)

 

Andrea Vanner
(Gerrards Cross)

2 & 1

Anne Marie Bussley
(Datchet)

* Sarah Hocking
(Harleyford)
Sarah Hocking
(Harleyford)
. Julie Butterworth
(Harewood Downs)
Andrea Vanner
(Gerrards Cross)
. * Andrea Vanner
(Gerrards Cross)
. * Louise Reynolds
(Huntswood)

* Shirley Green
(Gerrards Cross)

Sara Rajathurai
(Gerrards Cross)
. Shirley Green
(Gerrards Cross)
. Fran Sturrock
(Flackwell Heath)
Sara Rajathurai
(Gerrards Cross)
. * Sara Rajathurai
(Gerrards Cross)
. * Teddy Bevan
(Magnolia Park)
Carol Isaac
(Beaconsfield)
Phillipa Cook
(Woburn)
Phillipa Cook
(Woburn)
. Carol Isaac
(Beaconsfield)
. * Gail Sharp
(Gerrards Cross)
* Phillipa Cook
(Woburn)
. Phillipa Cook
(Woburn)
. Sandra Saary
(Burnham Beeches)
Sue Carroll
(Gerrards Cross)
* Sue Caley
(Wavendon)
. * Sue Carroll
(Gerrards Cross)
. * Sue Caley
(Wavendon)
* Sue Caley
(Wavendon)
. Pam Willis
(Gerrards Cross)
. Jane Wetherall
(Woburn)

* Gilly Brewer
(Harewood Downs)

 

* Gilly Brewer
(Harewood Downs)

 

.

 

 

Carolyn Howell
(Woburn)

 

 

 

Carolyn Howell
(Woburn)

. * Gilly Brewer
(Harewood Downs)
. * Debbie Harridge
(The Buckinghamshire)

Debbie Harridge
(The Buckinghamshire)

. Christine Bishop
(Magnolia Park)
. Sue Beresford
(Harewood Downs)
Gill Goddard
(Lambourne)
Carolyn Howell
(Woburn)
. * Gill Goddard
(Lambourne)
. * Carolyn Howell
(Woburn)
* Carolyn Howell
(Woburn)
. Jo Harrison
(Wavendon)
. Barbara Sturges
(Burnham Beeches)
Sally Gomm
(Chiltern Forest)
Sally Gomm
(Chiltern Forest)
* Bernadette Howe
(Buckingham)
. * Sally Gomm
(Chiltern Forest)
. * Mila Spray
(Harleyford)
* Lois Shoosmith
(Ellesborough)
. Lois Shoosmith
(Ellesborough)
. Susan Kettler
(Mentmore)
Bernadette Howe
(Buckingham)
* Bernadette Howe
(Buckingham)
. * Bernadette Howe
(Buckingham)
. * Brenda Cowper
(Harewood Downs)
* Jennifer Caddel
(Woburn)
. Jennifer Caddel
(Woburn)

N.B.  * denotes / will denote home venue of match