Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Challenge Cup 2009

Challenge Cup Finalists
The Challenge Cup Finalists:- Sarah Hocking (left) and winner Lois Shoosmith


Click Here for report and photos of 2009 Summer Knockout Finals

Click Here for last year's results

First Round:
To be played
between 1st April
& 12th May
Second Round:
To be played
by 21st June
Third Round:
To be played
by 29th July
Semi Final:
To be played by
6th September
Final: Played at
Gerrards Cross
on Monday 21st
September. Tee
off at 11.00am.
Winner:


. Mila Spray
(Harleyford)
* Mila Spray
(Harleyford)

Mila Spray
(Harleyford)

Sarah Hocking
(Harleyford)
Lois Shoosmith
(Ellesborough)
.
. * Gail Sharp
(Gerrards Cross)
.
Janet Beal
(Beaconsfield)
* Donna Caldwell
(Gerrards Cross)
Sue Lee
(Mentmore)
* Donna Caldwell
(Gerrards Cross)
Sarah Clement
(Three Locks)
Sue Lee
(Mentmore)
* Susan Lee
(Mentmore)
* Sally Gomm
(Chiltern Forest)
Sally Gomm
(Chiltern Forest)
Pam Howfield
(Flackwell Heath)
Sarah Hocking
(Harleyford)
Shirley Green
(Gerrards Cross)
* Pam Howfield
(Flackwell Heath)
* Pam Howfield
(Flackwell Heath)
Pam Willis
(Gerrards Cross)
Jaki White
(Mentmore)
Gilly Brewer
(Harewood Downs)
* Sarah Hocking
(Harleyford)
* Gilly Brewer
(Harewood Downs)
Sarah Hocking
(Harleyford)
* Sarah Hocking
(Harleyford)
* Sandra Saary
(Burnham Beeches)
* Phillipa Cook
(Woburn)
Phillipa Cook
(Woburn)
* Lois Shoosmith
(Ellesborough)
Lois Shoosmith
(Ellesborough)

 

 Lois Shoosmith
(Ellesborough)

Nicky Ewart
(Denham)
* Lois Shoosmith
(Ellesborough)
* Lois Shoosmith
(Ellesborough)
Georgie Cairns
(Gerrards Cross)
Jo Wells
(Ellesborough)
Julie Phillips
(Lambourne)
Jo Pellew
(Woburn)
* Julie Phillips
(Lambourne)
Louise Reynolds
(Huntswood)
* Jo Pellew
(Woburn)
* Jo Pellew
(Woburn)
* Anne Bridges
(Mentmore)

* Sue Caley
(Wavendon)

* Eve Mandry
(Ellesborough)

* Eve Mandry
(Ellesborough)
Sue Caley
(Wavendon)
* Eve Mandry
(Ellesborough)
Eve Mandry
(Ellesborough)
Carolyn Howell
(Woburn)
Olive Marchant
(Woburn)
Susie Turner
(Harewood Downs)
Denise Goodacre
(Lambourne)
* Susie Turner
(Harewood Downs)
. * Denise Goodacre
(Lambourne)
.

( * Denotes Home venue of match - for venues in the subsequent rounds please refer to the Rules)