Home Fixtures Junior Fixtures Competition Winners Contact Us Junior Contacts Site Map

Summer Scratch League 2018 - Bronze Division

( Inter-club scratch singles competition - team of three players, handicap 21 and above )

2017 Bronze Scratch League Winners
Winners of the four Divisions in the 2017 Bronze Summer Scratch League

Click Here for previous years' results ]

Bronze Division 1

 

Buckingham

Ellesborough

Gerrards Cross

Harewood Downs

Hazlemere

Woburn

RESULT

POSITION

Buckingham

 

5 Pts
W 3&1
A/S
W 5&4

  2 Pts
 W 2&1
L 5&4
L 3&2
       
Ellesborough

1 Pt
L 3&1
A/S
L 5&4

      1 Pt
A/S
L 1Dwn
L 5&4
3 Pts
L 5&3
A/S
W 4&3 
   
Gerrards Cross

 

      1 Pt
L 4&2
A/S
L 1Dwn

2 Pts
W 2&1
L 5&3
L 1Dwn

   
Harewood Downs

4 Pts
 L 2&1
W 5&4
W 3&2

        1 Pt
L 2&1
L 4&2
A/S
   
Hazlemere

 

5 Pts
A/S
W 1Up
W 5&4
5 Pts
W 4&2
A/S
W 1Up
         
Woburn

 

3 Pts
W 5&3
A/S
L 4&3 
4 Pts
L 2&1
W 5&3
W 1Up
5 Pts
W 2&1
W 4&2
A/S
       

2017: Winners - Harewood Downs;  Runners Up - Woburn

Bronze Division 2

 

Beaconsfield

Burnham Beeches

Chartridge Park

Flackwell Heath

Stoke Park

Wexham Park

RESULT

POSITION

Beaconsfield

 

5 Pts
W 1 Up
W 7&6
AS 

2 Pts
L 7&6
W 3&2
L 8&6
    6 Pts
W 6&4
W 3&2
W 3&2
   
Burnham Beeches

 1 Pt
L 1 dn
L 7&6
AS 

    4 Pts
W 3&1
L 3&1
W 10&8
  1 Pt
L 5&4
L 6&5
A/S
   
Chartridge Park

4 Pts
W 7&6
L 3&2
W 8&6

    6 Pts
W 2Up
W 6&5
W 5&4
0 Pts
L 4&2
L 8&6
L 5&4
     
Flackwell Heath

 

2 Pts
 L 3&1
W 3&1
L 10&8
0 Pts
 L 2Dwn
L 6&5
L 5&4
  3 Pts
W 4&3
L 2&1 
A/S
     
Stoke Park

 

  6 Pts
W 4&2
W 8&6
W 5&4
3 Pts
L 4&3
W 2&1 
A/S
       
Wexham Park

0 Pts
L 6&4
L 3&2
L 3&2

5 Pts
W 5&4
W 6&5
A/S
           

2017: Winners - Hazlemere;  Runners Up - Stoke Park

Bronze Division 3

 

Chesham & Ley Hill

Chiltern Forest

Harleyford

Wavendon

Whiteleaf

Wycombe
Heights

RESULT

POSITION

Chesham & Ley Hill  

 

  1 Pt
A/S
L 3&2
L 3&1
 2 Pts
 L4&3
W 4&3
L 7&6
3 Pts
A/S
L 2Dwn
W 1Up 
   
Chiltern Forest

 

   6 Pts
W 4&3
W 3&1
W 1 up
  2 Pts
W 6&4
L 3&2
L 2Dwn
4 Pts
L 5&3
W 3&2
W 6&4
   
Harleyford

 

0 Pts
L 4&3
L 3&1
L 1 up 
   4 Pts
W 7&6
L 2Up
W 2&1
  4 Pts
W 6&4
L 3&2
W 2Up
   
Wavendon

5 Pts
A/S
W 3&2
W 3&1

 

2 Pts
L 7&6
W 2Up
L 2&1

  3 Pts
L 5&3
W 7&6
A/S 
     

Whiteleaf

4 Pts
W 4&3
L 4&3
W 7&6

4 Pts
L 6&4
W 3&2
W 2Dwn 
  3 Pts
W 5&3
L 7&6
A/S
       

Wycombe Heights

3 Pts
A/S
W 2Up
L 1Dwn

2 Pts
W 5&3
L 3&2
L 6&4
2 Pts
L 6&4
W 3&2
L 2Dwn
         

2017: Winners - Beaconsfield;  Runners Up - Wycombe Heights

Bronze Division 4

 

Aylesbury Park

Huntswood    

Magnolia Park

Oakland Park

Weston Turville

RESULT

POSITION

Aylesbury Park

 

2 Pts
W 4&3
L 1 Dn
L 3&1 

   

 2 Pts
L 3&2
W 3&2
L 8&6

   
Huntswood

4 Pts
L 4&3
W 1 Up
W 3&1  

 

0 Pts
L 4&3
L 5&4
L 7&5

       
Magnolia Park

 

6 Pts
W 4&3
 W 5&4
W 7&5
  2 Pts
L 1 dn
W 6&5
L 2&1
     
Oakland Park

 

 

4 Pts
W 1Up
L 6&5
W 2&1

  2 Pts
L 4&2
W 2&1
L 7&6
   
Weston Turville

 4 Pts
W 3&2
L 3&2
W 8&6

    4 Pts
W 4&2
L 2&1
W 7&6
     

2017: Winners - Wavendon;  Runners Up - Oakland Park